- Alle producten zijn toegevoegd aan uw winkelmandje.
- Aanbiedingen
- Muizen
- Ratten
- Spinnen
- Vogels
- Mollen
- Marterachtigen
- Houtworm / boktor
- Vossen
- Wild
- Konijnen
- Katten
- Slakken
- Zonnepaneel en dakpanbescherming
- Bloedluis
- Vliegende insecten
- Kruipende insecten
- Ongedierte op planten en in gazon
- Alles Tegen Onkruid
- Meststof, zaad en grond
- Accessoires en reserve onderdelen
- Merken
Waarom AllesTegenOngedierte.nl
Recent bekeken
![]() |
UV-A reservelamp voor PlusZap 40
Bekijk product
|
Insect-O-Cutor UV-A reservelamp 18W voor PlusZap 40 | 60 cm | splintervrij
- Artikelcode ATO-1682
Beschrijving
Insect-O-Cutor UV-A reservelamp 18W voor PlusZap 40 is een splintervrije UV-A vervangingslamp voor de Insect-O-Cutor PlusZap 40 elektrische vliegenvanger. De actinische lamp is ontwikkeld om vliegen en andere vliegende insecten effectief naar de vliegenlamp te lokken. Dankzij de speciale Secura-beschermlaag blijven glasdelen bij breuk bij elkaar, wat deze UV-A reservelamp bijzonder geschikt maakt voor professioneel gebruik.
Specificaties
- Model: Actinic BL TL-D 18W/10 Secura
- Geschikt voor: Insect-O-Cutor PlusZap 40 | PZ40S en PZ40W
- Vermogen: 18 watt
- Type: rechte actinische UV-A fluorescentiebuis
- Lampvorm: T26
- Lampvoet: G13 | Medium Bi-Pin
- Lengte: maximaal 604 mm | circa 60 cm
- Diameter: maximaal 28 mm
- Spanning: 59 V nominaal
- Lampstroom: 0,36 A nominaal
- UV-A-straling na 100 uur: 4,5 W volgens IEC
- UV-bereik: voornamelijk 350 tot 400 nm
- Uitvoering: splintervrij | Secura beschermlaag
- Toepassing: vervangingslamp voor elektrische vliegenvangers
- Geschikt voor: het aantrekken van vliegen en andere vliegende insecten binnenshuis
Productbeschrijving
Een goede UV-A reservelamp is essentieel om een elektrische vliegenvanger effectief te laten werken. Deze 18 watt actinische lamp produceert langgolvige UV-A-straling in het bereik van ongeveer 350 tot 400 nm. Dit licht sluit goed aan bij de visuele gevoeligheid van onder andere huisvliegen en helpt daardoor vliegende insecten naar de PlusZap 40 te lokken.
De lamp is circa 60 cm lang en heeft een G13-aansluiting. Daarmee is deze uitvoering afgestemd op de Insect-O-Cutor PlusZap 40. In dit apparaat worden twee 18 watt UV-lampen gebruikt. Zodra insecten door het UV-A-licht naar het apparaat worden gelokt, worden ze door het elektrische rooster van de PlusZap uitgeschakeld en in de opvanglade opgevangen.
Een belangrijk voordeel is de splintervrije Secura-uitvoering. Rond de glazen fluorescentiebuis bevindt zich een beschermende buitenlaag die bij eventuele breuk helpt om glas en onderdelen bijeen te houden. Dat maakt deze UV-A reservelamp interessant voor professionele omgevingen waar hygiëne en productveiligheid extra belangrijk zijn.
Uit onze ervaring weten wij dat UV-lampen vaak nog zichtbaar licht geven terwijl de aantrekkingskracht voor vliegende insecten al is afgenomen. Wacht daarom niet uitsluitend tot een lamp volledig uitvalt. Door de UV-A lampen tijdig te vervangen, blijft de vliegenvanger zo effectief mogelijk werken.
Gebruik
Schakel de Insect-O-Cutor PlusZap 40 uit en haal de stekker uit het stopcontact voordat u een UV-A reservelamp vervangt. Laat het apparaat en de aanwezige lampen eerst afkoelen. Verwijder de oude buis volgens de instructies van het apparaat en plaats de nieuwe 18W lamp voorzichtig in de G13-lamphouders. Controleer vóór het inschakelen of de lamp correct en stevig is geplaatst.
Raak de lamp tijdens gebruik niet aan. Gebruik de UV-A lamp uitsluitend in een daarvoor geschikte elektrische insectenvanger en binnenshuis. De PlusZap 40 is ontworpen voor gebruik met twee 18 watt lampen.
Samenstelling
De reservelamp is een T26 fluorescentiebuis met G13-lampvoet en produceert actinisch UV-A-licht. De Secura-uitvoering is voorzien van een splinterwerende buitenlaag die bij breuk helpt voorkomen dat losse glasdelen zich verspreiden. De lamp is loodvrij en bevat een kleine hoeveelheid kwik.
Onderhoud
Houd de lamp en de binnenzijde van de vliegenvanger vrij van stof en vuil. Schakel het apparaat altijd uit en verwijder de stekker voordat u onderhoud uitvoert. Een vervuilde lamp kan minder UV-A-straling naar de omgeving doorlaten. Controleer daarom tijdens het legen en reinigen van de opvanglade ook de toestand van beide UV-lampen.
Vervang bij voorkeur beide lampen van de PlusZap 40 gelijktijdig wanneer ze dezelfde gebruiksduur hebben. Zo voorkomt u dat één oudere lamp aanzienlijk minder UV-A afgeeft dan de andere.
Eigenschappen
- 18 watt UV-A reservelamp voor de Insect-O-Cutor PlusZap 40
- Actinisch licht ontwikkeld voor het aantrekken van vliegende insecten
- Splintervrije Secura-uitvoering voor extra veiligheid
- Circa 60 cm lange T26-buis met standaard G13-aansluiting
- Geschikt voor professionele elektrische vliegenvangers binnenshuis
- Eenvoudig te vervangen zonder het complete apparaat te vernieuwen
Tips van AllesTegenOngedierte.nl
- Wacht niet totdat de UV-A lamp helemaal niet meer brandt. De hoeveelheid effectief UV-A kan tijdens gebruik afnemen terwijl de buis nog zichtbaar licht produceert.
- De PlusZap 40 gebruikt twee 18W lampen. Onze ervaring leert dat gelijktijdige vervanging verstandig is wanneer beide lampen even oud zijn.
- Plaats een elektrische vliegenlamp niet direct naast concurrerende felle lichtbronnen. Hierdoor valt het aantrekkelijke UV-A-licht voor vliegende insecten beter op.
- Maak bij het vervangen van de lampen direct de opvanglade en het apparaat schoon. Een schone vliegenlamp is gemakkelijker te controleren en te onderhouden.
Handig mee te bestellen
- Reserve vliegenlampen en lijmplaten – handig voor het onderhouden van meerdere elektrische vliegenvangers.
- UV insectenlampen – aanvullende oplossingen voor het bestrijden van vliegende insecten in verschillende ruimtes.
- Insect-O-Cutor onderdelen en vliegenlampen – voor aanvullende originele onderdelen en professionele vliegenvangers.
Wat zegt de fabrikant
De Actinic BL TL-D Secura produceert langgolvige UV-A-straling en is ontwikkeld voor insectenvallen en elektronische vliegenvangers. De splintervrije buitenmantel houdt glas en onderdelen bij elkaar wanneer de lamp onverhoopt breekt. | Philips / Signify
Veiligheid
De lamp bevat een geringe hoeveelheid kwik en moet na gebruik als daarvoor bestemd lampafval worden afgevoerd. Wanneer een lamp breekt, adviseert de fabrikant de ruimte ongeveer 30 minuten te ventileren. Ruim de resten bij voorkeur met handschoenen op en gebruik hiervoor geen stofzuiger. Verzamel de resten zorgvuldig en lever deze in volgens de plaatselijke voorschriften voor recycling van lampen.
Gebruik dit product veilig. Lees vóór gebruik de productinformatie zorgvuldig.
Veelgestelde vragen
- 1. Hoeveel watt is deze reservelamp?
- Deze UV-A reservelamp heeft een vermogen van 18 watt. EAN 8727900853834 hoort bij de Actinic BL TL-D 18W/10 Secura uitvoering.
- 2. Is deze lamp geschikt voor de Insect-O-Cutor PlusZap 40?
- Ja. De PlusZap 40 gebruikt twee 18 watt UV-lampen van ongeveer 60 cm lang. Deze uitvoering heeft de juiste lengte en aansluiting voor deze toepassing.
- 3. Is dit een 15 watt of 18 watt lamp?
- Dit is een 18 watt lamp. De combinatie van EAN 8727900853834 en een lengte van circa 60 cm correspondeert met de officiële 18W-uitvoering. De 15W-uitvoering is korter en wordt onder andere voor andere PlusZap-modellen gebruikt.
- 4. Hoe lang is de UV-A reservelamp?
- De totale officiële maximumlengte bedraagt 604 mm, oftewel ongeveer 60 cm.
- 5. Welke fitting heeft deze lamp?
- De lamp heeft een G13 Medium Bi-Pin lampvoet, zoals gebruikelijk bij dit type rechte T26 fluorescentiebuis.
- 6. Wat betekent Secura of splintervrij?
- De glazen lamp is voorzien van een beschermende buitenlaag. Bij eventuele breuk helpt deze laag glas en onderdelen bij elkaar te houden, waardoor de kans op verspreiding van glassplinters sterk wordt beperkt.
- 7. Waarom trekt UV-A licht vliegen aan?
- Veel vliegende insecten zijn gevoelig voor UV-A-straling. Deze actinische lamp produceert voornamelijk straling tussen 350 en 400 nm en is specifiek ontwikkeld voor toepassing in insectenvallen.
- 8. Moet ik beide lampen van mijn PlusZap 40 tegelijk vervangen?
- Wanneer beide lampen dezelfde gebruiksduur hebben, is gelijktijdig vervangen verstandig. Zo hebben beide lichtbronnen een vergelijkbare UV-A-output en hoeft u het apparaat niet kort daarna opnieuw te openen voor de tweede lamp.
- 9. Mag een oude UV-A lamp bij het gewone afval?
- Nee. Deze fluorescentielamp bevat een kleine hoeveelheid kwik en hoort bij een geschikt inzamelpunt voor lampen en elektrisch afval te worden ingeleverd.
- 10. Wat moet ik doen wanneer de lamp breekt?
- Ventileer volgens het advies van de fabrikant de ruimte ongeveer 30 minuten. Verzamel de resten voorzichtig, bij voorkeur met handschoenen, en gebruik geen stofzuiger. Voer de resten vervolgens via een geschikt inzamelpunt af.
Samenvatting
De UV-A reservelamp 18W voor PlusZap 40 is een circa 60 cm lange, splintervrije vervangingslamp voor de Insect-O-Cutor PlusZap 40. De actinische UV-A-straling helpt vliegen en andere vliegende insecten effectief naar de elektrische vliegenvanger te lokken. Dankzij de Secura-beschermlaag is de lamp bovendien geschikt voor situaties waar extra aandacht voor veiligheid en hygiëne gewenst is.
General Product Safety Regulation (GPSR)
De verantwoordelijk marktdeelnemer in de EU zorgt voor het nakomen van verplichtingen op het gebied van productveiligheid. De gegevens hieronder zijn dus géén contactgegevens van ons en niet bedoeld voor vragen of klachten. Je kunt een artikel ook niet terugsturen naar dit adres. Als je specifieke vragen hebt over dit artikel of de levering ervan (anders dan over productveiligheid of de herkomst), neem dan contact met ons op.
| Naam: | Signify Netherlands B.V. |
| Emailadres: | [email protected] |
| Telefoonnummer: | +31 8002400016 |
| Landcode: | NL |
| Stad: | Eindhoven |
| Adres: | Flight Forum 2000 |
| Postcode: | 5657EX |



