- Alle producten zijn toegevoegd aan uw winkelmandje.
- Aanbiedingen
- Muizen
- Ratten
- Spinnen
- Vogels
- Mollen
- Marterachtigen
- Houtworm / boktor
- Vossen
- Wild
- Konijnen
- Katten
- Slakken
- Zonnepaneel en dakpanbescherming
- Bloedluis
- Vliegende insecten
- Kruipende insecten
- Ongedierte op planten en in gazon
- Alles Tegen Onkruid
- Meststof, zaad en grond
- Accessoires en reserve onderdelen
- Merken
Waarom AllesTegenOngedierte.nl
Recent bekeken
![]() |
Rattengaas 10 x 10 mm
Bekijk product
|
Avinet Rattengaas verzinkt 10 x 10 mm | 1 x 5 meter | 0,8 mm
- Artikelcode ATO-0851
-
Beschrijving
-
Specificaties
Doeldier: Ratten Plantsoort: Toepassing: Bestrijdingsmethode: Weren Levend vangende methode: Nee Dodelijke bestrijding: Nee Geschikt voor meerdere dieren: Ja Geschikt voor gebruik buitenshuis: Ja Geschikt voor gebruik binnenshuis: Ja Inhoud / gewicht product: 1 rol Formaat product: 1 x 5 meter Inhoud verpakking: Werkzame stof: Verbruik: Voorwaarden gebruik: n.v.t. Extra informatie: -
General Product Safety Regulation
-
Beschrijving
Rattengaas 10 x 10 mm | 1 x 5 meter is stevig fijnmazig staalgaas waarmee u openingen en toegangswegen voor ratten fysiek kunt afsluiten. Het gaas is ideaal voor woningen, schuren, stallen, dierenverblijven, magazijnen en andere plaatsen waar ratten via openingen naar binnen kunnen komen. Dankzij het verzinkte staal, de maaswijdte van 10 x 10 mm en de draaddikte van 0,8 mm ontstaat een duurzame barrière zonder gebruik van gif of bestrijdingsmiddelen.
Specificaties
- Model: Rattengaas 10 x 10 mm
- Afmetingen: 1 meter hoog x 5 meter lang
- Maaswijdte: 10 x 10 mm
- Draaddikte: 0,8 mm
- Kleur: Zilver / verzinkt
- Materiaal: Verzinkt staal
- Toepassing: Openingen, doorgangen en kwetsbare constructiedelen afsluiten tegen ratten
- Geschikt voor: Rattenwering binnen en buiten
Productbeschrijving
Ratten bestrijden is vaak maar een deel van de oplossing. Wanneer openingen in een gebouw bereikbaar blijven, kunnen nieuwe ratten opnieuw naar binnen komen. Met rattengaas maakt u deze toegangswegen fysiek ontoegankelijk. Dat maakt het gaas bijzonder geschikt voor preventieve rattenwering rond woningen, loodsen, stallen, schuren, dierenverblijven en bedrijfspanden.
De vierkante mazen zijn ongeveer 10 x 10 mm groot. Hierdoor ontstaat een fijne metalen afscheiding die veel geschikter is voor rattenwering dan grof hekwerk of traditioneel kippengaas met grote openingen. De draad heeft een dikte van circa 0,8 mm en het staal is verzinkt om het beter te beschermen tegen corrosie.
Het rattengaas kan bijvoorbeeld worden gebruikt voor openingen onder dakranden, ventilatieopeningen, gaten in houten constructies, openingen langs schuren en andere plaatsen waar ratten toegang proberen te krijgen. Ook rond dierenverblijven kan het gaas worden ingezet om kwetsbare gedeelten extra af te schermen.
Onze ervaring leert dat effectieve rattenwering vooral draait om nauwkeurig werken. Een groot oppervlak afsluiten heeft weinig effect wanneer er daarnaast nog een onbeschermde opening aanwezig is. Controleer daarom niet alleen de zichtbare doorgang, maar ook aansluitingen rond leidingen, deuren, roosters en funderingen.
Gebruik
Controleer eerst zorgvuldig waar ratten het gebouw of verblijf kunnen binnendringen. Meet vervolgens het gedeelte dat u wilt afsluiten en knip het rattengaas met een geschikte metaalschaar of kniptang op maat. Houd indien mogelijk wat extra overlap aan rondom de opening.
Bevestig het gaas stevig op een vaste ondergrond met bevestigingsmateriaal dat past bij de constructie, bijvoorbeeld schroeven met brede ringen, krammen of andere mechanische bevestigingen. Zorg dat ook de randen goed vastzitten. Een rat zal juist langs loszittende hoeken en aansluitingen proberen een nieuwe doorgang te creëren.
Bij grillige of kleine openingen kan rattengaas worden gecombineerd met staalwol of ander knaagdierwerend materiaal. Controleer na montage of er nergens openingen langs of achter het gaas zijn achtergebleven.
Draag bij het knippen en verwerken van metalen gaas geschikte werkhandschoenen. Afgeknipte draadeinden kunnen scherp zijn. Gebruik dit product veilig. Lees vóór gebruik de productinformatie zorgvuldig.
Samenstelling
Het rattengaas bestaat uit staal met een verzinkte beschermlaag. Het gaas heeft vierkante mazen van circa 10 x 10 mm en een draaddikte van circa 0,8 mm. De rol is 1 meter hoog en 5 meter lang.
Onderhoud
Verzinkt rattengaas vraagt weinig onderhoud. Controleer het gaas periodiek op beschadigingen, corrosie en losgeraakte bevestigingspunten. Besteed daarbij extra aandacht aan hoeken en randen. Wanneer het gaas buiten of in vochtige omstandigheden wordt gebruikt, is regelmatige controle aan te raden. Vervang sterk beschadigde gedeelten om te voorkomen dat opnieuw een toegangsweg ontstaat.
Eigenschappen
- Fijnmazige fysieke barrière om ratten te weren
- Maaswijdte van circa 10 x 10 mm
- Stevige staaldraad van circa 0,8 mm dik
- Verzinkt voor betere bescherming tegen weersinvloeden en corrosie
- Rol van 1 x 5 meter voor grotere oppervlakken en maatwerk
- Geschikt voor gebruik binnen en buiten
- Werkt zonder gif, lokstof of biocide
- Op maat te knippen voor uiteenlopende openingen en constructies
Tips van AllesTegenOngedierte.nl
- Laat het rattengaas rondom een opening voldoende overlappen en zet vooral de randen stevig vast. Losse hoeken zijn vaak het eerste punt waar een rat opnieuw probeert binnen te komen.
- Controleer bij rattenoverlast ook leidingdoorvoeren, ventilatieopeningen, beschadigde roosters, deuren, dakranden en aansluitingen tussen wand en vloer.
- Onze ervaring leert dat een combinatie van verschillende weringsmaterialen het beste resultaat geeft. Gebruik rattengaas voor grotere openingen en staalwol of weringsmateriaal voor kleine en onregelmatige kieren.
- Wilt u behalve ratten ook zeer kleine openingen tegen muizen afsluiten, kies dan voor fijner muizengaas met mazen van 6,4 x 6,4 mm.
Handig mee te bestellen
- Staalwol tegen muizen en ratten | handig voor kleine kieren, naden en leidingdoorvoeren waar gaas lastig te plaatsen is.
- Weringsrooster RVS 25 x 9 cm | geschikt om kleinere ventilatieopeningen netjes en duurzaam tegen knaagdieren af te schermen.
- Muizengaas 6,4 x 6,4 mm | 1 x 5 meter | een fijnere gaasvariant wanneer naast ratten ook muizen moeten worden geweerd.
Wat zegt de fabrikant
Het gaas is kwalitatief vierkant volièregaas, galvanisch verzinkt en uitgevoerd met mazen van 10 x 10 mm en een draaddikte van 0,8 mm. | Avinet
Veelgestelde vragen
- 1. Waarvoor wordt rattengaas 10 x 10 mm gebruikt?
- Het gaas wordt gebruikt om openingen en toegangswegen fysiek af te sluiten zodat ratten moeilijker een woning, schuur, stal of ander gebouw kunnen binnendringen.
- 2. Hoe groot zijn de mazen van dit rattengaas?
- De vierkante mazen zijn circa 10 x 10 mm groot. Dit maakt het gaas fijn genoeg voor toepassing als fysieke rattenwering.
- 3. Hoe groot is één rol rattengaas?
- Een rol is 1 meter hoog en 5 meter lang. U beschikt daarmee over ongeveer 5 m² gaas voordat rekening wordt gehouden met overlap en snijverlies.
- 4. Hoe dik is de draad?
- De staaldraad heeft een dikte van circa 0,8 mm.
- 5. Kan rattengaas buiten worden gebruikt?
- Ja. Het staal is verzinkt en daardoor beter beschermd tegen corrosie dan onbehandeld staal. Controleer buitentoepassingen wel periodiek op beschadigingen en slijtage.
- 6. Kan ik het rattengaas zelf op maat knippen?
- Ja. Gebruik hiervoor een geschikte metaalschaar of kniptang. Draag stevige handschoenen, omdat de afgeknipte draadeinden scherp kunnen zijn.
- 7. Hoe bevestig ik rattengaas?
- Dat is afhankelijk van de ondergrond. Op hout kunnen bijvoorbeeld stevige krammen of schroeven met brede ringen worden gebruikt. Op andere constructies kiest u bevestigingsmateriaal dat het gaas rondom stevig tegen de ondergrond houdt.
- 8. Is dit gaas ook geschikt om muizen te weren?
- Voor specifieke muizenwering adviseren wij fijner gaas. Muizen kunnen aanzienlijk kleinere openingen benutten dan ratten. Het Avinet muizengaas met mazen van 6,4 x 6,4 mm is daarvoor een geschiktere keuze.
- 9. Kan rattengaas worden gecombineerd met staalwol?
- Ja. Dat is juist een handige combinatie. Gebruik het gaas voor grotere vlakke openingen en staalwol voor kleine, grillige gaten en leidingdoorvoeren waar een stuk gaas moeilijk passend te bevestigen is.
- 10. Is alleen rattengaas voldoende bij een rattenprobleem?
- Rattengaas helpt voorkomen dat ratten bepaalde toegangswegen gebruiken, maar bij bestaande overlast is een bredere aanpak verstandig. Zoek naar alle mogelijke ingangen, verwijder gemakkelijk bereikbaar voedsel en afval en combineer wering indien nodig met geschikte vangmiddelen.
Samenvatting
Rattengaas 10 x 10 mm is een praktische en duurzame manier om ratten fysiek buiten gebouwen en verblijven te houden. De rol van 1 x 5 meter is gemaakt van verzinkt staal met een draaddikte van circa 0,8 mm en kan eenvoudig op maat worden geknipt. Door grotere openingen stevig met rattengaas af te sluiten pakt u een belangrijke oorzaak van terugkerende rattenoverlast aan. Voor het beste resultaat combineert u het gaas met passende weringsmaterialen voor kleinere kieren en controleert u de volledige constructie op alternatieve toegangswegen.
| Doeldier: | Ratten |
| Plantsoort: | |
| Toepassing: | |
| Bestrijdingsmethode: | Weren |
| Levend vangende methode: | Nee |
| Dodelijke bestrijding: | Nee |
| Geschikt voor meerdere dieren: | Ja |
| Geschikt voor gebruik buitenshuis: | Ja |
| Geschikt voor gebruik binnenshuis: | Ja |
| Inhoud / gewicht product: | 1 rol |
| Formaat product: | 1 x 5 meter |
| Inhoud verpakking: | |
| Werkzame stof: | |
| Verbruik: | |
| Voorwaarden gebruik: | n.v.t. |
| Extra informatie: |
General Product Safety Regulation (GPSR)
De verantwoordelijk marktdeelnemer in de EU zorgt voor het nakomen van verplichtingen op het gebied van productveiligheid. De gegevens hieronder zijn dus géén contactgegevens van ons en niet bedoeld voor vragen of klachten. Je kunt een artikel ook niet terugsturen naar dit adres. Als je specifieke vragen hebt over dit artikel of de levering ervan (anders dan over productveiligheid of de herkomst), neem dan contact met ons op.
| Naam: | Olba B.V. |
| Emailadres: | [email protected] |
| Telefoonnummer: | +31 524581270 |
| Landcode: | NL |
| Stad: | Coevorden |
| Adres: | De Mars 13 15 |
| Postcode: | 7742PT |



