- Alle producten zijn toegevoegd aan uw winkelmandje.
- Aanbiedingen
- Alles Tegen Onkruid
- Ongedierte op planten en in gazon
- Vliegende insecten
- Kruipende insecten
- Muizen
- Ratten
- Vogels
- Slakken
- Mollen
- Spinnen
- Marterachtigen
- Katten
- Vossen
- Houtworm / boktor
- Wild
- Konijnen
- Bloedluis
- Zonnepaneel en dakpanbescherming
- Meststof, zaad en grond
- Accessoires en reserve onderdelen
- Merken
Waarom AllesTegenOngedierte.nl
Recent bekeken
![]() |
Nema-T Bag Capsa aaltjes tegen engerlingen (2 stuks)
Bekijk product
|
Edialux Nema-T Bag Capsa aaltjesmix tegen engerlingen | 2 T-Bags voor 100 m²
- Artikelcode ATO-3512
Beschrijving
Nema-T Bag Capsa is een biologische aaltjesmix (nematoden) voor het bestrijden van engerlingen en andere schadelijke bodeminsecten. Ontwikkeld voor gazon en moestuin en ideaal voor situaties waar je snel kale plekken, losliggend gras of aangevreten wortels wilt aanpakken. Dankzij de combinatie van twee soorten nematoden (Steinernema kraussei en Steinernema carpocapsae) pak je meerdere bodemplagen in één behandeling aan.
Specificaties
- Model: Nema-T Bag Capsa
- Beschikbare varianten: Verpakking met 2 T-Bags
- Materiaal: T-Bag (cellulose zakje) met nematoden
- Toepassing: Biologische bodembehandeling via sproeien of gieten
- Geschikt voor: Gazon en moestuin (bodeminsecten)
Productbeschrijving
Engerlingen zijn de larven van verschillende kevers en kunnen grote schade veroorzaken aan graswortels. Het resultaat herken je vaak aan gele plekken, loszittende zoden en vogels die je gazon openpikken op zoek naar larven. In de moestuin geven bodemplagen zoals ritnaalden, aardrupsen en larven van ui- en wortelvliegen schade aan wortels en ondergrondse plantdelen.
Met Nema-T Bag Capsa zet je de natuurlijke vijanden van deze larven in. De nematoden dringen de larven binnen en schakelen ze in enkele dagen uit. Daarna blijven ze actief zolang er larven aanwezig zijn en de bodem voldoende vochtig blijft. Uit onze ervaring blijkt dat het resultaat het best is wanneer je de grond vóór en na toepassing goed vochtig houdt en de behandeling uitvoert bij de juiste bodemtemperatuur.
Deze verpakking bevat 2 T-Bags. Elk zakje is goed voor circa 50 m², waardoor je de behandeling kunt verdelen over twee momenten (bijvoorbeeld een herhaling) of twee verschillende plekken in de tuin.
Gebruik
Belangrijk: wacht tot de bodemtemperatuur minimaal 10°C is (rond 15°C is ideaal). Pas bij voorkeur toe in de avond of vroege ochtend, of bij bewolkt weer. Vermijd fel zonlicht, want UV is ongunstig voor nematoden.
Met nematoden sprayer (zoals Nema-T-Pot / Nema-T-Spot): zet 1 T-Bag onder water in de sprayer met bij voorkeur lauw water. Schud minimaal 1 minuut en vul aan volgens de maatverdeling. Verdeel gelijkmatig over maximaal 50 m². Schud tussendoor regelmatig voor een goede verdeling.
Met gieter of (lage druk) sprayer: doe 1 T-Bag in een emmer met ca. 1 liter (lauw) water en roer minimaal 1 minuut. Maak vervolgens steeds een deeloplossing aan (bijvoorbeeld 200 ml op 10 liter water voor 10 m²) en herhaal tot je totaal 50 m² hebt behandeld. Beperk bij drukspuiten de druk en gebruik een sproeikop met voldoende doorlaat, zodat de nematoden mee kunnen.
Na toepassing: maak de grond vooraf nat en houd de bovenste bodemlaag daarna ongeveer 2 weken vochtig. Zo kunnen de nematoden zich goed door de bodem verplaatsen.
Samenstelling
Levende nematoden (aaltjes) | mengeling van Steinernema kraussei en Steinernema carpocapsae in een T-Bag drager.
Onderhoud
Dit is een verbruiksproduct. Bewaar droog, uit de zon en volgens de aanbevolen bewaartemperatuur. Gebruik bij voorkeur binnen de houdbaarheid. Na het aanmaken met water zo snel mogelijk toepassen. Sprayers en gieters na gebruik goed uitspoelen.
Eigenschappen
- Biologische bestrijding van engerlingen en andere bodeminsecten
- 2 T-Bags | handig voor herhaling of twee zones
- Werkt in gazon én moestuin
- Geen chemische residuen | veilig voor mens, dier en plant bij juist gebruik
Tips van AllesTegenOngedierte.nl
- Geef de dag vóór toepassing alvast water | een licht vochtige bodem verhoogt de slagingskans.
- Zie je in het voorjaar veel schade? Gebruik de 2e T-Bag later als herhaalbehandeling.
- Combineer in de moestuin met insectengaas of vliesdoek bij gevoelige teelten voor extra preventie.
Handig mee te bestellen
- Nema-T-Spot sproeier – voor een gelijkmatige verdeling van aaltjes over gazon en borders.
- BSI Sproeiboom ECO – maak van je gieter een zuinige sprayer voor grotere oppervlaktes.
- Trechterset 4 delig – schoon en makkelijk vullen van emmer, gieter of sprayer.
Wat zegt de fabrikant
“In elk doosje zitten twee T-Bags, zodat je de behandeling in twee fasen kunt uitvoeren.” – Edialux
Veelgestelde vragen
- 1. Waarvoor gebruik ik Nema-T Bag Capsa precies?
- Nema-T Bag Capsa is bedoeld voor de biologische bestrijding van engerlingen en andere bodeminsecten zoals ritnaalden en aardrupsen in gazon of moestuin.
- 2. Hoeveel oppervlakte behandel ik met 1 zakje?
- Met 1 T-Bag behandel je circa 50 m². De verpakking bevat 2 T-Bags, samen goed voor ongeveer 100 m².
- 3. Wanneer is de beste periode om te behandelen tegen engerlingen?
- Meestal werkt een behandeling in het najaar erg goed omdat de engerlingen dan kleiner zijn. In het voorjaar kan een herhaling met het tweede zakje handig zijn.
- 4. Welke bodemtemperatuur heb ik nodig?
- Wacht tot de bodemtemperatuur minimaal 10°C is. Rond 15°C zijn nematoden doorgaans het meest actief.
- 5. Moet ik na de behandeling blijven sproeien?
- Ja. Houd de bovenste bodemlaag ongeveer 2 weken vochtig. Zonder voldoende vocht kunnen nematoden zich minder goed verplaatsen.
- 6. Kan ik Nema-T Bag Capsa gebruiken in een drukspuit?
- Ja, mits je de druk beperkt en een sproeikop gebruikt met voldoende doorlaat. Spoel de spuit na afloop goed door.
- 7. Waarom mag ik niet in fel zonlicht toepassen?
- UV-licht is ongunstig voor nematoden. Toepassen in de avond, vroege ochtend of bij bewolking geeft een betere overleving.
- 8. Is dit veilig voor kinderen, huisdieren en nuttige insecten?
- Bij juist gebruik is het een natuurlijke, gerichte methode tegen insectenlarven in de bodem. Het laat geen chemische residuen achter.
- 9. Hoe snel zie ik resultaat in het gazon?
- De larven worden doorgaans binnen enkele dagen tot weken geremd. Herstel van graswortels en zoden kan daarna nog even duren, afhankelijk van schade en groeiomstandigheden.
- 10. Kan ik de 2 T-Bags ook splitsen over twee plekken?
- Ja. Je kunt één T-Bag gebruiken op plek A (50 m²) en de andere later of op een andere zone inzetten.
Samenvatting
Nema-T Bag Capsa is een effectieve, biologische oplossing met nematoden tegen engerlingen en meerdere bodeminsecten. Met 2 T-Bags behandel je tot 100 m² en kun je de aanpak slim verdelen of herhalen. Voor het beste resultaat: toepassen bij voldoende bodemtemperatuur, uit de felle zon en de bodem daarna goed vochtig houden.







