- Alle producten zijn toegevoegd aan uw winkelmandje.
- Aanbiedingen
- Muizen
- Ratten
- Spinnen
- Vogels
- Mollen
- Marterachtigen
- Houtworm / boktor
- Vossen
- Wild
- Konijnen
- Katten
- Slakken
- Zonnepaneel en dakpanbescherming
- Bloedluis
- Vliegende insecten
- Kruipende insecten
- Ongedierte op planten en in gazon
- Alles Tegen Onkruid
- Meststof, zaad en grond
- Accessoires en reserve onderdelen
- Merken
Waarom AllesTegenOngedierte.nl
Recent bekeken
![]() |
Mierenlokdozen tegen zwarte wegmier | 3 stuks
Bekijk product
|
BSI Mierenlokdozen tegen zwarte wegmier | 3 stuks | binnen en buiten
- Artikelcode ATO-2034
Beschrijving
BSI Mierenlokdozen 3 stuks zijn gebruiksklare lokaasdozen voor de bestrijding van de zwarte wegmier en het aanpakken van de mierenkolonie in het nest. De mierenlokdozen zijn geschikt voor gebruik in en om de woning en bevatten 0,08% Spinosad als werkzame stof. Doordat foeragerende werkmieren van het lokaas eten, wordt niet alleen geprobeerd de zichtbare mieren te bestrijden, maar juist de populatie in het nest aan te pakken.
Specificaties
- Model: gebruiksklare mierenlokdoos
- Inhoud: 3 mierenlokdozen
- Werkzame stof: Spinosad 0,08%
- Formulering: gebruiksklaar lokaas
- Toepassing: bestrijding van mieren en mierennesten
- Geschikt voor: zwarte wegmier, binnen en buiten volgens het wettelijk gebruiksvoorschrift
- Dosering: 1 tot 2 lokdozen per nest volgens de beschikbare Nederlandse gebruiksinformatie
- Toelatingsnummer Nederland: NL-0022157-0000
- Toelatingsnummer België: BE2019-0068-190/19-L-000
- Toelatingsnummer Frankrijk: FR-2020-0022
Productbeschrijving
Een mierenlokdoos is vooral interessant wanneer u niet alleen de mieren wilt aanpakken die u over het aanrecht, langs de plint of over het terras ziet lopen. De zichtbare werkmieren vormen namelijk maar een deel van de kolonie. Met lokaas maakt u gebruik van het natuurlijke foerageergedrag van de mieren.
De BSI mierenlokdoos bevat een gebruiksklaar lokaas met 0,08% Spinosad. Spinosad is een werkzame stof die van natuurlijke oorsprong is. De lokdozen zijn bedoeld voor de vernietiging van populaties en nesten van de zwarte wegmier. Daardoor is deze methode geschikt voor situaties waarin steeds opnieuw mieren vanuit dezelfde looproute of hetzelfde nest verschijnen.
Plaats een mierenlokdoos bijvoorbeeld langs een actieve mierenstraat bij de achterdeur, langs een plint of dicht bij een bekende nestingang. Buiten moet de lokdoos tegen regen en vocht worden beschermd. Onze ervaring leert dat een lokdoos het beste zijn werk kan doen wanneer u de bestaande mierenroute zo min mogelijk verstoort en de doos na plaatsing laat staan.
Het voordeel van deze manier van mieren bestrijden is het gebruiksgemak. Er hoeft geen insecticide te worden aangemaakt, verstoven of over een groot oppervlak te worden verspreid. Het lokaas bevindt zich in de lokdoos en kan daardoor gericht worden geplaatst waar de mieren actief zijn.
Gebruik biociden veilig. Lees vóór gebruik het etiket en de productinformatie zorgvuldig. Volg altijd het actuele wettelijk gebruiksvoorschrift.
Gebruik
Open de mierenlokdoos uitsluitend via de daarvoor bestemde markeringen. Volgens de Nederlandse gebruiksinformatie kunnen deze met een hard voorwerp, bijvoorbeeld een munt, worden ingedrukt. Forceer of demonteer de lokdoos niet.
Plaats de geopende lokdoos op een actieve mierenroute of zo dicht mogelijk bij het nest wanneer de locatie daarvan bekend is. Gebruik volgens de beschikbare Nederlandse productinformatie 1 tot 2 lokdozen per nest. Plaats een lokdoos buiten op een droge en beschutte plaats en bescherm deze tegen regen en vocht.
Laat de mieren hun bestaande route naar de lokdoos gebruiken. Uit ervaring weten wij dat het ongunstig kan zijn om tegelijkertijd direct naast een lokdoos een insectenspray te gebruiken. Daarmee kunt u werkmieren op de route doden voordat het lokaas via de kolonie kan worden verspreid. Houd u voor aantallen, toepassingsfrequentie en gebruikslocaties altijd aan het actuele etiket.
Samenstelling
Het gebruiksklare lokaas bevat 0,08% Spinosad als werkzame stof. Beschikbare productinformatie vermeldt daarnaast circa 1,5% isopropanol/propan-2-ol. Spinosad bestaat uit spinosynen en is een werkzame stof van natuurlijke oorsprong. Natuurlijk van oorsprong betekent niet dat het middel zonder voorzorgsmaatregelen kan worden gebruikt. Het blijft een biocide en moet overeenkomstig het etiket worden toegepast.
Onderhoud
Een geplaatste mierenlokdoos heeft geen technisch onderhoud nodig. Laat de doos tijdens de behandeling zoveel mogelijk op dezelfde plek staan. Bewaar ongebruikte lokdozen in de originele verpakking, koel en droog, beschermd tegen hitte en direct zonlicht en buiten bereik van kinderen en huisdieren. Bescherm geplaatste lokdozen buitenshuis tegen regen en vocht.
Eigenschappen
- Gerichte bestrijding van populaties en nesten van de zwarte wegmier
- Gebruiksklaar | geen mengen of doseren van losse vloeistof nodig
- Bevat 0,08% Spinosad als werkzame stof
- Geschikt voor gebruik binnen en buiten volgens het wettelijk gebruiksvoorschrift
- Drie mierenlokdozen per verpakking
- Compact en gericht langs actieve mierenroutes te plaatsen
- Werkzame stof van natuurlijke oorsprong
Tips van AllesTegenOngedierte.nl
- Volg eerst enkele minuten de mieren. De drukst gebruikte route geeft meestal een betere plaats voor de lokdoos dan een willekeurige plek in de ruimte.
- Verwijder concurrerende voedselbronnen zoals kruimels, zoetigheid en open huisdiervoer. Zo voorkomt u dat de mieren elders gemakkelijk voedsel vinden.
- Gebruik niet tegelijkertijd een sterk afwerend of direct dodend middel pal naast de lokdoos. Daarmee kunt u de looproute naar het lokaas verstoren.
- Controleer buiten of de lokdoos droog blijft. Regen en vocht kunnen een correcte toepassing van het lokaas verhinderen.
Handig mee te bestellen
- BSI Somi Mierenpoeder 400 gram | voor het gericht behandelen van geschikte plaatsen en mierennesten volgens het etiket.
- Luxan Mierenspray 600 ml | voor situaties waarin directe bestrijding van aanwezige mieren gewenst is. Niet direct naast een actieve lokdoos toepassen.
- HomeGard InsectoSec Mierenpoeder | als aanvullende droge toepassing tegen mieren op geschikte locaties.
Wat zegt de fabrikant
“Drie mierenlokdozen voor gebruik in en om de woning, op basis van Spinosad en bedoeld om populaties en nesten van de zwarte wegmier gericht aan te pakken.” | BSI
Veiligheid & Gevaarzetting

H-zinnen
- H412 | Schadelijk voor in het water levende organismen, met langdurige gevolgen.
- EUH208 | Bevat een mengsel van 5-chloor-2-methyl-2H-isothiazool-3-on en 2-methyl-2H-isothiazool-3-on (3:1). Kan een allergische reactie veroorzaken.
P-zinnen
- P101 | Bij het inwinnen van medisch advies, de verpakking of het etiket ter beschikking houden.
- P102 | Buiten het bereik van kinderen houden.
- P103 | Alvorens te gebruiken, het etiket lezen.
- P273 | Voorkom lozing in het milieu.
- P501 | Inhoud/verpakking afvoeren volgens de geldende lokale, regionale, nationale en internationale voorschriften.
Persoonlijke beschermingsmiddelen
- Bij normaal gebruik van de gesloten lokdoos is geen bijzondere persoonlijke beschermingsuitrusting voorzien. Vermijd contact met het lokaas en was de handen na het hanteren. Volg altijd het actuele etiket.
Eerste hulp
- Ogen: bij contact voorzichtig met water spoelen. Raadpleeg bij aanhoudende klachten een arts en houd verpakking of etiket beschikbaar.
- Huid: verontreinigde huid met water en zeep reinigen.
- Inslikken: bij onwel voelen of twijfel medisch advies inwinnen en verpakking of etiket beschikbaar houden.
- Inademing: bij correct gebruik van de lokdoos is relevante blootstelling via inademing niet te verwachten.
Brandbestrijdingsmaatregelen
- Geschikt: blusmiddelen kiezen op basis van de omringende brand.
- Ongeschikt: voorkom dat verontreinigd bluswater in oppervlaktewater of riolering terechtkomt.
Opslag & ADR
- VN-nummer: niet als gevaarlijke stof voor wegtransport geclassificeerd volgens de beschikbare productinformatie.
- ADR-klasse: niet van toepassing volgens de beschikbare productinformatie.
- Opslag: koel en droog bewaren, beschermen tegen hitte en direct zonlicht en buiten bereik van kinderen houden.
Gemorst product opruimen
Wanneer een lokdoos beschadigd raakt, vermijd direct contact met het lokaas. Neem vrijgekomen materiaal gecontroleerd op en voorkom dat het product in bodem, riool of oppervlaktewater terechtkomt. Voer het opgenomen materiaal volgens de lokale voorschriften af.
Afvalbeheer
Gooi lokaas of restanten niet in het oppervlaktewater of riool. Voer gebruikte lokdozen en productresten af volgens de aanwijzingen op het actuele etiket en de geldende lokale afvalvoorschriften.
Gebruik & wijze
Gebruik de mierenlokdozen uitsluitend voor de toegelaten toepassingen en volgens het actuele etiket. Plaats ze buiten bereik van kinderen en huisdieren en voorkom contact van het lokaas met voedsel, diervoeder en water. Gebruik biociden veilig. Lees vóór gebruik het etiket en de productinformatie zorgvuldig.
Veelgestelde vragen
- 1. Tegen welke mier is de BSI mierenlokdoos bedoeld?
- De mierenlokdoos is bedoeld voor de bestrijding van populaties en nesten van de zwarte wegmier. Houd u daarbij aan de doelorganismen die op het actuele etiket staan vermeld.
- 2. Hoeveel mierenlokdozen zitten er in één verpakking?
- Een verpakking bevat drie gebruiksklare mierenlokdozen.
- 3. Welke werkzame stof zit in de mierenlokdozen?
- Het lokaas bevat 0,08% Spinosad. Dit is een werkzame stof van natuurlijke oorsprong die in dit product als biocide wordt toegepast.
- 4. Kan ik de mierenlokdozen zowel binnen als buiten gebruiken?
- Ja, het product is ontwikkeld voor gebruik binnen en buiten volgens het wettelijk gebruiksvoorschrift. Buiten moet de lokdoos op een geschikte, droge en beschutte plaats worden gezet en tegen regen en vocht worden beschermd.
- 5. Waar kan ik een mierenlokdoos het beste neerzetten?
- Plaats de geopende lokdoos op een actieve mierenroute of in de buurt van het nest wanneer u weet waar dit zich bevindt. Langs plinten, bij doorgangen en nabij een duidelijke mierenstraat zijn typische locaties binnenshuis.
- 6. Hoeveel lokdozen heb ik nodig?
- De beschikbare Nederlandse gebruiksinformatie vermeldt 1 tot 2 lokdozen per nest. Controleer voor gebruik altijd de dosering en maximale toepassing op het actuele etiket.
- 7. Moet ik de mieren die bij de lokdoos lopen direct doodmaken?
- Bij een lokaassysteem is dat doorgaans niet wenselijk. De methode is juist bedoeld om foeragerende mieren toegang tot het lokaas te geven. Laat de lokdoos daarom zoveel mogelijk ongestoord staan en volg het gebruiksvoorschrift.
- 8. Kan ik tegelijkertijd mierenspray gebruiken?
- Gebruik een spray niet direct naast of op de actieve route naar de mierenlokdoos. Een direct werkend of afwerend middel kan de mierenroute verstoren en daarmee de opname van het lokaas verminderen.
- 9. Is Spinosad hetzelfde als een volledig onschadelijk natuurproduct?
- Nee. Spinosad is van natuurlijke oorsprong, maar wordt hier als werkzame stof in een biocide gebruikt. Het product moet daarom zorgvuldig en uitsluitend volgens het etiket worden toegepast. Voorkom vooral lozing in het milieu.
- 10. Wat is het Nederlandse toelatingsnummer van de BSI mierenlokdoos?
- Het Nederlandse toelatingsnummer is NL-0022157-0000. Controleer vóór verkoop en gebruik altijd de actuele toelatingsstatus en het actuele wettelijk gebruiksvoorschrift.
Samenvatting
De BSI Mierenlokdozen 3 stuks bieden een eenvoudige, gerichte manier om de zwarte wegmier en de bijbehorende kolonie aan te pakken. Het gebruiksklare lokaas bevat 0,08% Spinosad en kan volgens het wettelijk gebruiksvoorschrift binnen en buiten worden ingezet. Plaats de mierenlokdoos op een actieve mierenroute, laat de route zoveel mogelijk met rust en bescherm de lokdoos buiten tegen regen en vocht. Gebruik biociden veilig. Lees vóór gebruik het etiket en de productinformatie zorgvuldig.
General Product Safety Regulation (GPSR)
De verantwoordelijk marktdeelnemer in de EU zorgt voor het nakomen van verplichtingen op het gebied van productveiligheid. De gegevens hieronder zijn dus géén contactgegevens van ons en niet bedoeld voor vragen of klachten. Je kunt een artikel ook niet terugsturen naar dit adres. Als je specifieke vragen hebt over dit artikel of de levering ervan (anders dan over productveiligheid of de herkomst), neem dan contact met ons op.
| Naam: | BSI Group |
| Emailadres: | [email protected] |
| Telefoonnummer: | +32 56772434 |
| Landcode: | BE |
| Stad: | Anzegem |
| Adres: | Jagershoek 13 |
| Postcode: | 8570 |



