- Alle producten zijn toegevoegd aan uw winkelmandje.
- Aanbiedingen
- Alles Tegen Onkruid
- Ongedierte op planten en in gazon
- Vliegende insecten
- Kruipende insecten
- Muizen
- Ratten
- Vogels
- Slakken
- Mollen
- Spinnen
- Marterachtigen
- Katten
- Vossen
- Houtworm / boktor
- Wild
- Konijnen
- Bloedluis
- Zonnepaneel en dakpanbescherming
- Meststof, zaad en grond
- Accessoires en reserve onderdelen
- Merken
Waarom AllesTegenOngedierte.nl
Recent bekeken
![]() |
Mierenlokdoos 2 stuks
Bekijk product
|
Solabiol Mierenlokdoos tegen wegmieren voor binnen en buiten | 2 stuks
- Artikelcode ATO-0209
-
Beschrijving
-
Specificaties
Doeldier: Mieren Plantsoort: Toepassing: Bestrijdingsmethode: Lokdoosjes Levend vangende methode: Nee Dodelijke bestrijding: Ja Geschikt voor meerdere dieren: Ja Geschikt voor gebruik buitenshuis: Ja Geschikt voor gebruik binnenshuis: Ja Inhoud / gewicht product: 2 lokdoosjes Formaat product: 7 x 7 x 2 cm Inhoud verpakking: Werkzame stof: Verbruik: Voorwaarden gebruik: n.v.t. Extra informatie: -
General Product Safety Regulation
-
Beschrijving
Solabiol Mierenlokdoos 2 stuks is een gebruiksklare oplossing om wegmieren niet alleen op de zichtbare looproute, maar via het mierennest te bestrijden. De lokdozen zijn ontwikkeld voor gebruik door particuliere en professionele gebruikers en zijn geschikt voor toepassing in en rondom gebouwen. Dankzij het lokaas met de werkzame stof spinosad nemen werkmieren het middel op en verspreiden dit binnen de kolonie, waardoor de bestrijding zich richt op de bron van de mierenoverlast.
Specificaties
- Model: Mierenlokdoos | gebruiksklaar lokaasstation
- Beschikbare varianten: Verpakking met 2 lokdozen
- Toepassing: Bestrijding van wegmieren via het mierennest
- Geschikt voor: Gebruik in en rondom gebouwen
- Doeldier: Wegmier | zwarte tuinmier (Lasius niger)
- Werkzame stof: Spinosad 0,08%
- Producttype: PT18 insecticide | biocide
- Toelatingsnummer: NL-0007957-0000
- Inhoud: 2 lokdozen
Productbeschrijving
Een rij mieren langs de keukenplint, bij de achterdeur of over het terras bestaat voornamelijk uit werkmieren. Alleen deze zichtbare mieren verwijderen geeft daarom vaak maar tijdelijk resultaat. Een mierenlokdoos werkt anders. De mieren worden naar het lokaas gelokt, nemen hiervan op en keren vervolgens terug naar het nest. Daar wordt voedsel tussen de mieren gedeeld. Zo bereikt de werkzame stof ook andere leden van de kolonie en wordt het mierennest van binnenuit aangepakt.
De Solabiol mierenlokdoos bevat spinosad als werkzame stof. Dit insecticide is in een lage concentratie verwerkt in een aantrekkelijk lokaas. Het grote voordeel hiervan is dat u geen poeder hoeft te strooien en geen oppervlakken hoeft te besproeien. Hierdoor is een mierenlokdoos bijzonder praktisch op plaatsen waar een nette, gerichte bestrijding gewenst is, bijvoorbeeld langs plinten, bij deuren, in een bijkeuken of op een beschutte plaats bij een terras.
Onze ervaring leert dat het belangrijk is om de mieren na het plaatsen van de lokdoos niet te verstoren. Het kan zelfs gebeuren dat er tijdelijk meer mieren rond de mierenlokdoos zichtbaar zijn. Dit betekent doorgaans dat de werksters het lokaas hebben gevonden. Geef de mieren voldoende tijd om het middel naar de kolonie te transporteren en verplaats de lokdoos niet onnodig.
Het Ctgb heeft de toelating onder nummer NL-0007957-0000 in 2026 vernieuwd voor professioneel en niet-professioneel gebruik als insecticide tegen wegmieren in en rondom gebouwen.
Gebruik biociden veilig. Lees vóór gebruik het etiket en de productinformatie zorgvuldig.
Gebruik
Zoek eerst uit waar de mieren lopen en waar zij een ruimte binnenkomen. Activeer de mierenlokdoos volgens de aanwijzingen op de verpakking en plaats deze direct op of naast een actieve mierenroute. Goede plaatsen zijn bijvoorbeeld langs een muur of plint, bij een kier, onder een kast of op een beschutte plek bij een buitendeur of terras.
Als richtlijn wordt voor dit type lokdoos één lokdoos per circa 10 m² gebruikt. Laat de lokdoos minimaal één week op dezelfde plaats staan en geef de mieren voldoende gelegenheid om het lokaas op te nemen. De lokdoos kan gedurende meerdere weken actief blijven. Controleer regelmatig of nog mierenactiviteit aanwezig is en volg altijd de actuele gebruiksduur en dosering op het productetiket.
Verwijder tijdens de behandeling zoveel mogelijk concurrerende voedselbronnen zoals kruimels, suikerresten, zoete vloeistoffen en openstaand dierenvoer. Gebruik bij voorkeur geen insectenspray direct naast de mierenlokdoos. Een contactspray kan werkmieren doden voordat zij het lokaas naar het nest hebben kunnen brengen.
Plaats het product buiten alleen waar het volgens het etiket is toegestaan en voorkom dat het lokaas in oppervlaktewater, afvoerputten of andere waterbronnen terechtkomt.
Samenstelling
De lokdoos bevat een gebruiksklaar lokaas met spinosad 0,08% als werkzame stof. Spinosad is het insecticide dat via de foeragerende werkmieren naar de mierenkolonie wordt verspreid.
Onderhoud
De mierenlokdozen zijn tijdens normaal gebruik onderhoudsvrij. Laat een geplaatste lokdoos zoveel mogelijk ongestoord staan. Houd de lokdoos droog en schoon en vervang een beschadigde, vervuilde of met water verzadigde lokdoos.
Bewaar ongebruikte lokdozen in de originele verpakking op een droge, koele en goed geventileerde plaats. Bescherm het product tegen direct zonlicht en vorst en bewaar het gescheiden van levensmiddelen, dranken en diervoeding.
Eigenschappen
- Pakt de mierenkolonie via foeragerende werkmieren bij de bron aan
- Gebruiksklaar | geen mengen, strooien of verspuiten nodig
- Geschikt voor bestrijding van wegmieren in en rondom gebouwen
- Met spinosad als werkzame stof
- Compact en gericht te plaatsen op actieve mierenroutes
- Geschikt voor professioneel en niet-professioneel gebruik volgens de toelating
Tips van AllesTegenOngedierte.nl
- Plaats de mierenlokdoos precies op een druk belopen mierenroute. Hoe sneller de werksters het lokaas vinden, hoe eerder het middel binnen de kolonie wordt verspreid.
- Ruim kruimels, suiker, zoete drankresten en dierenvoer op. Hierdoor hebben de mieren minder alternatieve voedselbronnen en wordt de kans groter dat zij voor het lokaas kiezen.
- Uit ervaring weten wij dat een lokdoos tijd nodig heeft. Verplaats hem niet direct wanneer u na één of twee dagen nog mieren ziet.
- Spuit geen contactinsecticide direct rondom een actieve lokdoos. Voor een nestwerking moeten de werkmieren het lokaas eerst kunnen meenemen.
- Controleer na de bestrijding waar de mieren het gebouw binnenkwamen en dicht waar mogelijk kieren en naden om nieuwe overlast te beperken.
Handig mee te bestellen
- Aeroxon Mierenlokdoos | handig als extra lokaaspunt op een tweede actieve mierenroute.
- Luxan Mierenspray 400 ml | voor een gerichte behandeling van kruipende mieren op andere plaatsen. Gebruik niet direct naast een actieve lokdoos.
- Fastion KO Vloeibaar tegen mieren 250 ml | geschikt voor een gerichte behandeling van mierennesten buitenshuis volgens het etiket.
Wat zegt de fabrikant
De mierenlokdoos is een gebruiksklare oplossing voor de bestrijding van mieren en kan zowel binnen als buiten worden toegepast. Het lokaas bevat spinosad en is bedoeld om de bestrijding via het mierennest te laten verlopen. | Solabiol
Veiligheid & Gevaarzetting
De Solabiol mierenlokdoos is volgens het veiligheidsinformatieblad ingedeeld als schadelijk voor in het water levende organismen met langdurige gevolgen. Voor deze indeling is geen GHS-gevarenpictogram voorgeschreven. Voorkom daarom altijd dat lokaas of productresten in oppervlaktewater, riolering of grondwater terechtkomen.
H-zinnen
- H412 | Schadelijk voor in het water levende organismen, met langdurige gevolgen.
P-zinnen
- P273 | Voorkom lozing in het milieu.
- P501 | Inhoud/verpakking afvoeren volgens plaatselijke voorschriften.
Persoonlijke beschermingsmiddelen
- Bij normaal gebruik volgens het etiket zijn geen bijzondere persoonlijke beschermingsmiddelen nodig.
- Vermijd contact van het lokaas met huid, ogen en kleding en was de handen na gebruik.
- Bij het opruimen van grotere hoeveelheden gemorst product worden geschikte nitril handschoenen aanbevolen.
Eerste hulp
- Ogen: Onmiddellijk gedurende minimaal 15 minuten met veel water spoelen, ook onder de oogleden. Verwijder contactlenzen indien mogelijk en spoel verder. Raadpleeg een arts wanneer irritatie aanhoudt.
- Huid: Was onmiddellijk met zeep en veel water. Raadpleeg een arts wanneer klachten aanhouden.
- Inslikken: Geen braken opwekken. Mond spoelen en medisch advies inwinnen.
Brandbestrijdingsmaatregelen
- Geschikt: Waternevel, alcoholbestendig schuim, droogpoeder of kooldioxide.
- Ongeschikt: Sterke waterstraal.
- Bij brand: Voorkom dat bluswater in riool of oppervlaktewater terechtkomt.
Opslag & ADR
- VN-nummer: Niet van toepassing.
- ADR-klasse: Niet als gevaarlijk goed geclassificeerd volgens ADR.
- Opslag: Droog, koel en goed geventileerd in de originele verpakking bewaren. Beschermen tegen direct zonlicht en vorst.
- Gescheiden houden van: Levensmiddelen, dranken en diervoeding.
Gemorst product opruimen
Vermijd contact met vrijgekomen lokaas. Neem gemorst materiaal op en verzamel het in een goed gesloten en correct aangeduide verpakking. Reinig verontreinigde oppervlakken zorgvuldig en voorkom dat materiaal in oppervlaktewater, riolering of grondwater terechtkomt.
Afvalbeheer
Voer productresten en niet volledig lege verpakkingen af volgens de plaatselijke voorschriften. Voorkom lozing in het milieu en werp resten niet in afvoer, sloot of oppervlaktewater.
Gebruik & wijze
Gebruik uitsluitend volgens het etiket en voor de toegelaten toepassing tegen wegmieren. Houd het product buiten bereik van kinderen en huisdieren en voorkom direct contact met het lokaas. Gebruik biociden veilig. Lees vóór gebruik het etiket en de productinformatie zorgvuldig.
Veelgestelde vragen
- 1. Hoe werkt de Solabiol Mierenlokdoos?
- Werkmieren worden door het lokaas aangetrokken, nemen hiervan op en keren terug naar het nest. Daar wordt voedsel binnen de kolonie gedeeld, waardoor de werkzame stof ook andere mieren bereikt.
- 2. Bestrijdt een mierenlokdoos alleen de mieren die erin lopen?
- Nee. Het belangrijkste voordeel van lokaas is juist dat foeragerende mieren het middel richting de kolonie meenemen. Daardoor is de behandeling gericht op het mierennest en niet uitsluitend op de zichtbare werkmieren.
- 3. Kan ik deze mierenlokdoos binnenshuis gebruiken?
- Ja. De toelating is bedoeld voor bestrijding van wegmieren in en rondom gebouwen. Plaats de lokdoos altijd volgens het etiket en buiten bereik van kinderen en huisdieren.
- 4. Kan de mierenlokdoos ook buiten worden gebruikt?
- Ja, voor toegelaten toepassingen rondom gebouwen. Kies een geschikte plaats op een actieve mierenroute en volg voor de precieze buitenlocaties altijd de aanwijzingen op het actuele etiket.
- 5. Hoeveel mierenlokdozen moet ik plaatsen?
- Als praktische richtlijn wordt bij dit type lokdoos vaak één lokdoos per circa 10 m² gebruikt. De dosering en maximale toepassing op het actuele productetiket zijn altijd leidend.
- 6. Hoe lang moet ik de mierenlokdoos laten staan?
- Laat de lokdoos minimaal één week ongestoord op een actieve mierenroute staan. De werking kan meerdere weken doorgaan. Verplaats de doos niet onnodig zolang mieren het lokaas bezoeken.
- 7. Waarom zie ik na het plaatsen soms juist meer mieren?
- Dat kan gebeuren wanneer de werksters het lokaas hebben ontdekt. Zij volgen elkaars geursporen naar de voedselbron. Dit is niet automatisch een teken dat het product onvoldoende werkt.
- 8. Kan ik tegelijkertijd mierenspray gebruiken?
- Gebruik een contactspray liever niet direct naast de mierenlokdoos. De werkmieren moeten in leven blijven totdat zij het lokaas naar de kolonie hebben meegenomen. Een spray op dezelfde looproute kan dit proces verstoren.
- 9. Welke werkzame stof zit in de Solabiol Mierenlokdoos?
- De gebruiksklare formulering bevat spinosad in een concentratie van 0,08%.
- 10. Is deze mierenlokdoos een toegelaten biocide in Nederland?
- Ja. Het middel valt onder toelatingsnummer NL-0007957-0000. Het Ctgb heeft deze toelating in 2026 vernieuwd voor professioneel en niet-professioneel gebruik tegen wegmieren in en rondom gebouwen.
Samenvatting
De Solabiol Mierenlokdoos 2 stuks biedt een eenvoudige manier om mieren via hun eigen voedseltransport te bestrijden. De werkmieren nemen het lokaas met spinosad op en verspreiden het binnen de kolonie, waardoor niet alleen zichtbare mieren worden aangepakt. De gebruiksklare lokdozen zijn geschikt voor bestrijding van wegmieren in en rondom gebouwen en vragen na plaatsing nauwelijks onderhoud. Voor het beste resultaat plaatst u de lokdoos rechtstreeks op een actieve mierenroute en laat u deze vervolgens ongestoord zijn werk doen.
| Doeldier: | Mieren |
| Plantsoort: | |
| Toepassing: | |
| Bestrijdingsmethode: | Lokdoosjes |
| Levend vangende methode: | Nee |
| Dodelijke bestrijding: | Ja |
| Geschikt voor meerdere dieren: | Ja |
| Geschikt voor gebruik buitenshuis: | Ja |
| Geschikt voor gebruik binnenshuis: | Ja |
| Inhoud / gewicht product: | 2 lokdoosjes |
| Formaat product: | 7 x 7 x 2 cm |
| Inhoud verpakking: | |
| Werkzame stof: | |
| Verbruik: | |
| Voorwaarden gebruik: | n.v.t. |
| Extra informatie: |
General Product Safety Regulation (GPSR)
De verantwoordelijk marktdeelnemer in de EU zorgt voor het nakomen van verplichtingen op het gebied van productveiligheid. De gegevens hieronder zijn dus géén contactgegevens van ons en niet bedoeld voor vragen of klachten. Je kunt een artikel ook niet terugsturen naar dit adres. Als je specifieke vragen hebt over dit artikel of de levering ervan (anders dan over productveiligheid of de herkomst), neem dan contact met ons op.
| Naam: | SBM Life Science B.V. |
| Emailadres: | [email protected] |
| Telefoonnummer: | +31 297443001 |
| Landcode: | NL |
| Stad: | Mijdrecht |
| Adres: | Vermogenweg 107C |
| Postcode: | 3641SR |






